Hommeles bij het CDA: ‘Het CDA is op weg naar haar ondergang’
Het is hommeles bij het CDA. Het CDA kan in de toekomst beter geen lijsttrekkersverkiezingen meer houden, schrijft een commissie onder leiding van oud-minister Spies die de tegenvallende verkiezingsuitslag van 17 maart onderzocht. Er was sprake van interne strijd en gebrek aan leiderschap, waardoor het CDA vooral van zichzelf verloren heeft. De vraag is nu, kan het CDA deelnemen aan een nieuwe regering of is een plaats in de oppositie tactischer?
Sjuul Paradijs, oud-hoofdredacteur van De Telegraaf, is daar duidelijk over: "Deze partij is op weg naar haar ondergang. Er heerst een bestuurlijke chaos. En enkele sleutelfiguren waaronder Rutger Ploum hebben een bedenkelijke rol gespeeld", zegt Paradijs in WNL Opiniemakers op NPO Radio 1. Ploum is advocaat en was tot en met 19 maart 2021 partijvoorzitter van het CDA. "Ik denk dat de druk op Hugo de Jonge van hem vandaan kwam", meent de oud-hoofdredacteur. "De partij hoeft niet sexy te zijn, het moet een partij zijn die goede bestuurders levert die begrijpen wat er speelt onder gewone mensen."
Een goede minister als redding
Volgens journalist en hoofdredacteur van regio bij het Algemeen Dagblad Paul van den Bosch zit er maar één ding op: "Plaatsnemen in de regering en een goede CDA-minister benoemen op een andere post. Daarmee red je de partij." Het CDA zal inderdaad ten ondergaan denkt Van den Bosch, als het CDA in de oppositie gaat zitten.
LEES OOK: Kaag legt deel ministersrol neer, Van Veldhoven stapt uit kabinet