Twintig huizen ontruimd na gasexplosie in riool Hengelo
Inwoners van Hengelo zijn vanochtend opgeschrikt door een gasexplosie in het riool. De bewoners van 20 huizen zijn geëvacueerd. Dat meldt RTV Oost.
De explosie ontstond toen een medewerker van een groenbedrijf onkruid wegbrandde bij een put. Door de explosie kwam de bestrating omhoog. Hulpdiensten onderzoeken nog wat voor stof de explosie heeft veroorzaakt.
Nog een explosie
Het gas en de elektra in de ontruimde huizen is uit voorzorg afgesloten. De brandweer verricht metingen in het riool om te kijken of er nog een explosie kan plaatsvinden. Ook wordt het riool doorgespoeld.
De gemeente inspecteert de omliggende woningen om te kijken of er schade is ontstaan. Het is nog niet duidelijk wanneer de bewoners weer naar huis kunnen.
Aan de #Bazaar in #Hengelo is heeft een explosie plaatsgevonden in het riool. Het straatwerk is hierbij omhoog gekomen. We zijn de woningen aan het ontruimen. @Enexis gaat het gas en electra uitschakelen.
— Brandweer Twente (@BrandweerTwente) July 8, 2021