Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederland niet naar VN-antiracisme conferentie in Zuid-Afrika vanwege antisemitisme

Redactie

Nederland gaat niet naar het 20-jarige jubileum van de VN-antiracisme-conferentie in Zuid-Afrika vanwege zorgen over antisemitische uitingen. Nederland sluit zich daarmee aan bij een aantal andere westerse landen. "Eerdere Durban-conferenties zijn misbruikt als platform voor antisemitische uitingen", zegt demissionair minister Kaag (Buitenlandse Zaken). "Het risico bestaat dat dit zich zal herhalen in het voorbereidende proces en tijdens de Durban IV-conferentie in september van dit jaar."

Dat schrijft Kaag vandaag in antwoord op Kamervragen van CU-leider Segers en SGP-leider Van der Staaij, naar aanleiding van een oproep van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Eerdere edities sloeg Nederland om deze zelfde reden ook al over.

Naast Nederland gaan ook de Verenigde Staten, Israël, Canada, het Verenigd Koninkrijk en Hongarije niet naar de conferentie.

'Doorspekt van antisemitisme'

In een open brief wees het CIDI de minister eerder op pamfletten met antisemitische karikaturen die tijdens een eerdere editie van de conferentie werden verspreid, zo schrijft De Telegraaf. "Ook waren er demonstratieborden te zien met de tekst 'Hitler should have finished the job'".

Joodse mensenrechtenactivisten die in Durban waren, werden toegeschreeuwd dat "zij geen mensen waren". Volgens het CIDI was deze conferentie "doorspekt met antisemitisme, soms openlijk en soms vermomd als kritiek op Israël."

LEES OOK: Antisemitisme lijkt ‘steeds normaler’ te worden op social media: ‘Zeker in coronatijd’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau