Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Barbara Barend verzoekt presentatoren: ‘Draag tijdens wedstrijd Oranje #OneLove-speldje’

Redactie

Presentatoren die zondag 27 juni op televisie te zien zijn moeten iets dragen waar het logo van #OneLove op te zien is. Die dag speelt het Nederlands elftal de achtste finale in Boedapest. Die oproep doet sportjournalist Barbara Barend in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Dit om aandacht te vragen voor de homorechten in Hongarije. "Iedereen: ook de mensen van Studio Sport, Humberto Tan en de mannen van Voetbal International", somt Barend op.

En niet alleen presentatoren, ook bij de wedstrijd aanwezige Nederlandse politici en medewerkers van de KNVB, zegt Barend. De weg voor zo'n statement is volgens haar vrijgemaakt nu Manuel Neuer, de aanvoerder van het Duitse elftal, op het EK speelt met een band met regenboogkleuren om zijn bovenarm.

Politiek statement?

Er bestond enige twijfel of de Duitser daarmee de gedragsregels overtrad. Je mag namelijk geen politieke statements maken op het EK. Maar de UEFA concludeerde na een onderzoek dat het dragen van deze band toegestaan is. "Ze hebben gezegd: het draagt bij aan de goede zaak, want we zijn voor diversiteit en inclusiviteit", zegt Barend.

De sportjournalist denkt dan ook dat het een goed idee is als de aanvoerder van het Nederlands Elftal, Georginio Wijnaldum, een #OneLove armband draagt. "Ik ben het er niet mee eens dat voetballers dat alleen moeten oplossen", zegt ze. "Maar voetballers zijn wel rolmodellen, en de hele wereld kijkt. Dus dat statement kan je maken. Maar ik wil ook dat de bobo's op de tribune en presentatoren van die dag een #OneLove speldje op doen."

#OneLove

De KNVB lanceerde vorig jaar de campagne #OneLove, die is bedoeld ter promotie van diversiteit als het gaat om ras, geloof of seksuele geaardheid in het voetbal. "Dat is niet helemaal hetzelfde als de regenboogband, maar heeft wel alle kleuren die er zijn, ook nog zwart erbij", legt Barend uit. Deze aanvoerdersband werd al eerder op Coming Out Day (11 oktober) in de Eredivisie gedragen. "En nu de aanvoerder van Duitsland die band mocht dragen, staat het ons ook vrij om Wijnaldum die band te laten dragen."

LEES OOK: Demonstranten eisen actie van EU tegen Hongarije: ‘Homoseksualiteit wordt straks verboden’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau