Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Schiphol vervoerde weer meer passagiers in mei: ruim 1,1 miljoen

Peter Visser

Schiphol ziet het aantal reizigers weer toenemen. In mei werden meer dan 1,1 miljoen passagiers vervoerd via de luchthaven. Een jaar geleden lag dat aantal nog op 208.000.

Schiphol is nog niet op het niveau van voor de pandemie, meldt de luchthaven. In mei 2019 telde Schiphol 6,4 miljoen passagiers. Het aantal passagiersvluchten van en naar Schiphol kwam uit op 15.579, 65 procent lager dan mei 2019.

Van de 1,1 miljoen passagiers hadden 621.000 mensen een overstap op Schiphol. Daarvan zijn er 310.500 uniek. Passagiers worden altijd dubbel geteld: een keer als ze aankomen, en weer als ze vertrekken.

Vrachtvluchten

Het aantal vrachtvluchten was met ruim 2000 een vijfde minder dan in 2020. Wel is het aantal vrachtvluchten ten opzichte van 2019, toen er 1225 vrachtvluchten waren, met ruim twee derde meer vluchten aangetrokken. Met meer vrachtvluchten kan Schiphol de daling in het aantal passagiersvluchten deels compenseren.

Van de binnenkomende vrachtvluchten stegen de vluchten uit Afrika het meest ten opzichte van mei 2020, gevolgd door Noord-Amerika, Latijns-Amerika en Europa. Van de uitgaande vluchten werd er weer meer gevlogen op het Midden-Oosten, gevolgd door Noord-Amerika, Europa en Latijns-Amerika.

LEES OOK: Optimisme over vakantiemogelijkheden: ‘Schrap quarantaineplicht’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau