RIVM: aantal nieuwe coronabesmettingen daalt verder
Het aantal nieuwe coronagevallen is in het afgelopen etmaal met 2160 toegenomen, meldt het RIVM. Een dag eerder lag dat aantal na aanpassing op 2424, waar aanvankelijk 2440 besmettingen werden gemeld.
Gemiddeld werden er de afgelopen zeven dagen 2441 nieuwe coronabesmettingen per dag ontdekt. Vrijdag lag dat niveau nog op 2616.
Sterfgevallen
Het aantal sterfgevallen steeg afgelopen etmaal met 9, tegen 8 een dag eerder. Dat wil niet zeggen dat al die mensen de afgelopen 24 uur zijn overleden, want het duurt een tijdje voordat het overlijden van een coronapatiënt is geregistreerd. In totaal werden er 60 sterfgevallen door corona genoteerd tussen zondag 30 mei en nu, waar dat er de zeven dagen ervoor nog 81 waren.
In de gemeente Rotterdam werden er tussen vrijdag- en zaterdagochtend 140 coronabesmettingen ontdekt, in Amsterdam 81 en in Den Haag 75. Eindhoven kreeg er 48 besmettingen bij en Utrecht 39.
Ziekenhuizen
Ziekenhuizen behandelen momenteel nog 1009 coronapatiënten. Dat betekent dat het aantal in de komende dagen mogelijk kan dalen tot onder de 1000, en dat zou voor het eerst sinds 6 oktober zijn.
Intensive cares behandelen nu 351 coronapatiënten. Dat zijn er 26 minder dan op vrijdag. Dat is het laagste aantal sinds 16 oktober. Het aantal coronapatiënten op de verpleegafdelingen daalde afgelopen etmaal met 30 naar 658. Het totale aantal opgenomen coronapatiënten daalde daardoor met 56.
LEES OOK: Hugo de Jonge krijgt eerste prik met Pfizer-vaccin: ‘Heel mooi moment’