Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

OM meent dat vermeende overvallers Van der Gijp en De Jager samenwerkten

Redactie

Het Openbaar Ministerie (OM) stelt dat de verdachten van de overvallen op Nikkie de Jager en René van der Gijp hebben samengewerkt bij verschillende misdrijven. Daarom worden ook de vermeende overvallers van de voetbalanalist nu verdacht van het vormen van een criminele organisatie, zo werd vrijdag bekend tijdens een inleidende zitting.

Twee van de mannen, Younes S. en Oguzhan A., zouden met vijf anderen, onder wie drie vermeende overvallers in de zaak van De Jager, misdrijven hebben gepleegd in georganiseerd verband.

Rotterdam

Hun criminele organisatie is volgens justitie verantwoordelijk voor woninginbraken en -overvallen in Rotterdam, Dordrecht, Krimpen aan den IJssel, Rockanje, Hendrik-Ido-Ambacht, Mijnsheerenland en Uden. Mogelijk volgen er nog meer aanhoudingen nu de hoofdofficier van justitie deze week een beloning van 10.000 euro heeft uitgeloofd voor de gouden tip in deze zaken. In Opsporing Verzocht werd aandacht besteed aan de zaak.

Gedegen vooronderzoek

Volgens justitie deden de groepsleden gedegen vooronderzoek voordat ze in wisselende samenstelling op dievenpad gingen in gestolen auto's met valse kentekens. Ze beschikten volgens het OM over woonadressen en andere privégegevens van hun beoogde slachtoffers en wisten in welke auto's zij reden en welke horloges ze droegen. Na de misdrijven zijn verschillende bedragen gestort op de bankrekeningen van de verdachten.

LEES OOK: Taakstraf voor kerkganger die journalist in rug aanviel bij Mieraskerk


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau