De Jonge: bereid en beschikbaar voor eventuele ministerspost in nieuw kabinet
Als demissionair zorgminister Hugo de Jonge gevraagd wordt om plaats te nemen in het nieuwe kabinet, dan is hij "bereid en beschikbaar". Dat zegt de bewindsman in WNL Op Zondag. "Ja natuurlijk, als er een beroep op je wordt gedaan, moet je beschikbaar zijn."
De vraag of hij straks weer op het bordes staat bij de beëdiging van een nieuw kabinet, is nu echter nog niet aan de orde, benadrukte De Jonge wel. "Die stelt men natuurlijk pas aan het einde van de formatie." Ook houdt hij nog een kleine slag om de arm. "Het moet passen, het moet uitkomen."
Vertegenwoordiger CDA-smaldeel
Momenteel vertegenwoordigt De Jonge als vicepremier het CDA-smaldeel in het kabinet. Dit hoewel partijleider Wopke Hoekstra ook minister is.
Hoekstra volgde De Jonge eerder op als partijleider. De Jonge stopte daarmee omdat hij te druk was met de aanpak van de coronacrisis.
LEES OOK: De Jonge: voor september iedereen volledig gevaccineerd