Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Duncan Laurence echt niet live in beeld tijdens Songfestival’

Redactie

Met nog enkele uren tot de apotheose van het Songfestival, stijgt de spanning. Wie wordt de opvolger van Duncan Laurence? Laurence, zelf geveld door corona, komt in ieder geval definitief niet live in beeld, zegt Ahoy directeur Jolanda Jansen in WNL Op Zaterdag op NPO Radio 1.

Bij sommigen leefde kortstondig de hoop dat Laurence, ondanks zijn covid-infectie, op een innovatieve manier vanavond toch nog aanwezig kon zijn. IJdele hoop, zo blijkt. "Het is ontzettend zuur, we zijn hier uiteindelijk allemaal dankzij hem." Jansen belooft wel een alternatief. "We gaan improviseren en er komt wat anders."

'Festivals'

Nadat covid-19 vorig jaar hardhandig de pauzeknop indrukte, kan het festijn dit jaar wel doorgang vinden. Vanavond kijken er naar schatting zo'n 200 miljoen mensen naar het slotstuk van de Europese liedjesstrijd. Een gegeven dat Jansen met trots vervult. "Dit hebben we in vijftig jaar Ahoy nog nooit meegemaakt. Dit is echt een visitekaartje voor de creatieve industrie in Nederland."

Naast directeur van de Rotterdamse evenemententempel, is Jansen ook voorzitter van de Alliantie Evenementenbouwers. Met die pet op, ziet ze dat het liedjesfestijn voor 'een hoop energie' zorgt. Tegelijkertijd is de harde realiteit dat de sector vanaf maandag weer stilstaat. De hoop is dan ook dat een goede afloop van het songfestival voldoende vertrouwen wekt om de sector meer ruimte te geven. "Bij diverse werkbezoeken hebben we de oproep gedaan: implementeer nu de uitslag van de fieldlabevents en laten we festivals en evenementen organiseren waar iedereen behoefte aan heeft, niet alleen jongeren."

LEES OOK: ‘Alle presentatoren Songfestival getest en vanavond aanwezig bij de finale’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
'Opnieuw meer bedreigingen tegen journalisten'
1:07

'Opnieuw meer bedreigingen tegen journalisten'

'Geen vuurwerkverbod om problemen in Amsterdam en Rotterdam'
1:15

'Geen vuurwerkverbod om problemen in Amsterdam en Rotterdam'

'Zeker asielminister Faber is gegroeid in haar rol'
1:32

'Zeker asielminister Faber is gegroeid in haar rol'

Kan Poetin de oorlog in Oekraïne nog wel stoppen?
0:56

Kan Poetin de oorlog in Oekraïne nog wel stoppen?

'Bij nieuwe verkiezingen verdwijnt NSC'
1:15

'Bij nieuwe verkiezingen verdwijnt NSC'

'Kunnen meer invloed uitoefenen als we wel naar WK in Saudi-Arabië gaan'
1:18

'Kunnen meer invloed uitoefenen als we wel naar WK in Saudi-Arabië gaan'

Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau