Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

ABN AMRO-klanten moeten betalen om meer dan 10.000 euro per jaar op te nemen

Redactie

Wie een rekening bij ABN AMRO heeft, betaalt vanaf 1 juli 5 euro en 0,5 procent van het opgenomen bedrag als hij of zij meer dan 10.000 euro per jaar van zijn of haar rekening wil halen. Dat heeft de bank op haar website bekendgemaakt.

Waarom de bank dit besluit heeft genomen, is niet helemaal duidelijk. Op haar site legt ze uit dat de tarieven onder meer wijzigen omdat er extra kosten komen kijken bij het aanpakken van financiële fraude, maar het is niet duidelijk of dit besluit daar ook mee te maken heeft.

De Consumentenbond is niet te spreken over het plan. Ze vraagt de bank de beslissing in te trekken "omdat contant geld vrij toegankelijk moet zijn". De organisatie geeft toe dat er steeds minder contant geld wordt gebruikt, maar vindt niet dat banken daar een rol in mogen spelen.

LEES OOK: Deel ondernemers doet jaren over schuldaflossing bij Belastingdienst

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau