‘Politie voorkwam aanvaringen tussen supporters rond Klassieker’
De politie heeft in aanloop naar de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax op meerdere plaatsen in het land aanvaringen tussen "verschillende supportersgroepen" zondag weten te voorkomen. Dat zegt de Rotterdamse locoburgemeester Bert Wijbenga.
Volgens Wijbenga is op verschillende plaatsen in het land een stokje gestoken voor mogelijke confrontaties. Dat is volgens hem te danken een "een goede informatiepositie" van de politie en andere betrokken autoriteiten.
Handjevol supporters bij stadion
In Vlaardingen werd een groep van enkele tientallen voetbalsupporters ingesloten door de ME. Dit omdat zij mogelijk onderweg waren naar een confrontatie. Of het om aanhangers van Feyenoord of Ajax ging, kon de politie niet zeggen. Evenmin is duidelijk of er aanhoudingen zijn verricht.
Bij het stadion in Rotterdam-Zuid, waar het voor de wedstrijd stil was en een handjevol supporters liep, werden enige aanhoudingen verricht voor "zaken als belediging of illegaal vuurwerkbezit". Een uur voor de aftrap om 14.30 uur in de Kuip waren er geen grote incidenten in Rotterdam en omgeving.
Veel spanning rond Klassieker
De Klassieker is altijd gespannen, maar dit jaar al helemaal. Afgelopen week waren er explosies bij cafés in Rotterdam waar supporters van Feyenoord vaak komen. Daarna was er ook een explosie bij een café van Ajax in Amsterdam. De ME moest zaterdag ingrijpen bij het trainingscomplex van Feyenoord waar supporters de politie bekogelden met onder meer vuurwerk.
Ook opperden politievakbonden bij hun achterban om tijdens de wedstrijd het werk stil te leggen, onder meer uit onvrede over de cao en werkdruk. De gemeente Rotterdam spande een kort geding aan om de staking te voorkomen maar na een toezegging van het kabinet tot nieuwe gesprekken met de bonden waren de acties van de baan.
LEES OOK: Geen politiestaking tijdens Feyenoord-Ajax, wedstrijd gaat door