Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Bijzonder rustige Koningsnacht, wel oproepen voor illegale feestjes op Koningsdag

Redactie

De Koningsnacht is bijzonder rustig verlopen. Dat vertelt voorzitter van de politievakbond ACP Gerrit van de Kamp in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Geen markten, geen Koningsnacht, niets van dat alles."

Wel zouden er veel oproepen zijn om dinsdag illegale Koningsdagfeestjes te gaan vieren, schrijft De Telegraaf. "Vandaag is Koningsdag zelf en dan gaan wij ervan uit dat mensen toch wel de straat op zullen gaan. Het weer zou ook heel mooi zijn. Maar als mensen zich houden aan de spelregels is er niet veel aan de hand."

De politie en boa's gaan goed opletten op situaties waar mensen zich niet aan de coronaregels houden. "De drukte gaat toch maken dat ze dicht bij elkaar staan en dan heb je risico op besmettingen."

'Hoop op toch een leuke dag'

Woensdag gaan de versoepelingen in. Maar dat betekent niet dat er nu al anders wordt opgetreden door de politie. "Ik ga ervan uit dat het optreden niet heel anders zal zijn dan de afgelopen weken. Dat hebben de burgemeesters ook aangegeven. Als het zou gebeuren zullen ze mensen waarschuwen en wegsturen."

Als het echt nodig is zullen we handhaven, benadrukt Van de Kamp. "Maar ik hoop dat iedereen probeert om er ondanks alle omstandigheden toch een leuke dag van te maken en dat dat soort zaken ons bespaard zullen blijven."

LEES OOK: Koning Willem-Alexander viert zijn achtste Koningsdag in Eindhoven

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau