Dragons’ Den: Nooit meer in de rij staan op een festival met een barman in je broekzak
Festivalorganisatoren Daniel van Drunen en Jan ten Kate zijn altijd wel te porren voor een feestje, hoewel dat er in de coronatijd niet inzit. Dat gaf ze voldoende tijd om de grootste frustratie van de festivalbezoeker voor eens en altijd aan te pakken: lange wachtrijen. Hun app lost dit probleem op door een nieuwe manier van bestellen en betalen. In het WNL-programma Dragons' Den vragen ze om een investering van 200.000 euro voor 20 procent van de aandelen om daarmee hun app van de de grond te krijgen.
Tien jaar geleden begonnen ze als partyplanners, nu organiseren ze vier grote festivals in Amsterdam. "Het is een van de leukste banen die je je kan voorstellen", aldus Daniel. "Toen de eerste lockdown kwam, leek het aanvankelijk mee te vallen en toen dachten wij dat die festivals later die zomer nog wel door zouden gaan maar dat bleek gewoon onhaalbare kaart."
'Notificatie geeft aan dat je drankjes kan ophalen'
Dus besloten de twee alles op alles te zetten om voorbereid te zijn op de toekomst als evenementen wel weer mogelijk zijn. En hier rolde dus een app uit, of eigenlijk twee apps. "Een voor de bezoeker en een voor de barman", vertelt Jan. "De drankjes bestel je vooruit vanaf de dansvloer en een notificatie geeft aan wanneer jij ze kan ophalen. Zo hoef je dus nooit meer in de rij staan."
Maar veel ondernemers zijn bang dat het internet uitvalt net op het moment als het het drukst is. "Daarom werkt onze oplossing ook zonder bereik of stroomvoorziening. Met een paar simpele smartphones bedienen wij een heel evenement van een duurzaam en veilig betaalsysteem."
Meer dan alleen een digitale munt
Daniel benadrukt tijdens de pitch dat het idee meer is dan alleen een digitale munt. "Wij zijn een barman in je broekzak. Wij helpen je om de omzet toe te laten nemen, de gebruikerservaring te laten verbeteren en onze app biedt een schat aan data om merken te binden en organisaties te laten groeien."
Tien dagen na de lancering van de app startte de lockdown. "Desondanks hebben wij in die zware tijd, voor de hele sector trouwens, toch 50.000 euro aan omzet verwerkt voor onze klanten en meer dan vierduizend downloads gehad", vertelt Jan. "Winst hebben wij nog niet gehaald, maar des te belangrijker is dat wij ons product hebben bewezen in de moeilijkst denkbare periode. En er komen betere tijden aan. De eerste festivals zijn alweer straks uitverkocht. Beste Dragons, dit wordt onze summer of love."
Wagen de Dragons een dansje met Daniel en Jan? Je kunt deze aflevering nu hier terugkijken. Alle afleveringen en fragmenten van Dragons’ Den vind je op NPO Start.