Dragons’ Den: Gaan deze plant-based maaltijden Europa veroveren?
We moeten af van vlees in onze maaltijden. Dat vinden ondernemers en zakenpartners Maarten Gomez en Mirthe van der Vlis. Als we meer plant-based gaan eten, dat is eten gemaakt op basis van planten, dan kunnen we het milieu redden, zo vertellen zij in het WNL-programma Dragons' Den.
De twee hebben een abonnementsdienst voor een maaltijdbox gelanceerd, die geheel bestaat uit plant-based eten. Want: ''Het aanbod voor dit soort maaltijden in supermarkten is beperkt'', zegt Van der Vlis. Het duo is er dan ook van overtuigd dat ze een gat in de markt hebben gevonden met hun maaltijdboxen. ''We zijn live sinds september vorig jaar en hebben in die tijd al 6000 maaltijden verkocht en vaak aan dezelfde personen'', zegt Gomez. Kortom, de ondernemers zijn een fanbase aan het opbouwen met de maaltijdboxen.
Binnen 5 jaar Europa veroveren
De ambities van Gomez en Van der Vlis zijn niet mis. ''We vragen een investeren van drie ton voor 20 procent van de aandelen. Op deze manier kunnen we binnen 5 jaar Europa veroveren en drie miljoen maaltijden per jaar verkopen en een enorme impact maken op mens en milieu'' zegt Gomez. De maaltijden zijn overigens niet goedkoop. ''Als abonnee betaal je 7,50 euro voor een maaltijd en wil je een maaltijd los bestellen, dan kost je dat 8 euro.''
Om de Dragons te overtuigen, heeft het tweetal een kleine proeverij meegenomen. ''We hebben twee maaltijden meegenomen. De ene is een Indiase curry met pompoen en de andere heeft de naam 'red dragon bowl'', een soort pokébowl.
Besluiten de Dragons om met het duo in zee te gaan? Deze aflevering wordt op donderdag 8 april om 21.30 uur uitgezonden op NPO 1. Alle afleveringen en fragmenten van Dragons’ Den zie je hier, op NPO Start.