Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Ook zonder sneltesten kan veel horeca en detailhandel veilig open’

Redactie

Voor ondernemers is er eindelijk een klein lichtpuntje nu er deze maand wordt begonnen met meer testevenementen. Dierentuinen, pretparken, musea en casino's openen de deuren voor bezoekers met een negatieve coronatest. Ook zijn er vijf kroegen in Utrecht die volgende week weer gasten mogen ontvangen. Toch kunnen ook zonder sneltesten veel ondernemingen al op een veilige manier open, zegt de voorzitter van MKB-Nederland, Jacco Vonhof in Goedemorgen Nederland.

"Tussen de eerste en tweede lockdown hebben horeca en detailhandel bewezen dat ze met goede protocollen ook open kunnen zonder al dat getest", zegt Vonhof. Hij begrijpt wel de noodzaak om te testen bij grote evenementen. Vonhof pleit ervoor om als eerste in ieder geval de terrassen open te gooien. "Die ondernemer zit gewoon te wachten tot hij weer wat kan."

Volgens Vonhof is het duidelijk dat mensen zich minder aan de maatregelen houden, bijvoorbeeld tijdens mooi weer in parken. "Mensen laten los en gaan dingen doen op een manier die we liever niet willen. Dus doe het nou onder condities. Geef nou ruimte. Dat kun je in plannen en routekaarten blijven opschrijven, maar als er niets verandert in de straat en op het plein, dan helpt het niets. We staan op het kantelpunt. De burgemeesters van de grote steden geven het al aan. Laat ze op een gestructureerde manier eerst die terrassen nou open doen."

Overvolle parken

Vonhof heeft weinig begrip voor overvolle parken terwijl de terrassen dicht moeten blijven. "We laten heel veel dingen lopen. Mensen houden zich niet meer aan de maatregelen omdat ze niet meer kunnen. Als je het gecontroleerd en onder condities doet, heb je een oplossing."

Vonhof zou bij de volgende persconferentie een datum willen horen voor openstelling van de terrassen en verruiming voor de detailhandel. Ook de burgemeesters in het Veiligheidsberaad pleitten gisteren opnieuw voor het openen van de terrassen. Volgens burgemeester Jan van Zanen van Den Haag zou 21 april de snelste optie zijn.

LEES OOK: Attractieparken mogen beginnen met toegang na negatieve test


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau