Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Meerderheid Nederlanders wil meer vrijheid voor gevaccineerden

Peter Visser

Een meerderheid van alle Nederlanders vindt dat gevaccineerden en mensen die een negatieve sneltest kunnen laten zien meer vrijheid moeten krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Hart van Nederland-panel onder bijna 3000 mensen. Tweed derde van de ondervraagden vindt dat die voor die groep per direct de horeca en bijvoorbeeld pretperken moeten openen.

Het is sinds deze maand mogelijk om een coronasneltest te kopen bij de de apotheek of drogisterij. Veel ondernemers zien de sneltesten voor consumenten als dé sleutel om weer veilig de deuren te kunnen openen, schrijft Hart van Nederland.

51 procent van de ondervraagden geeft aan geen sneltest te willen kopen en gebruiken om bijvoorbeeld weer naar een restaurant te gaan. Wel vindt 64 procent dat horeca en andere ondernemers weer open mogen voor mensen die gevaccineerd zijn of een negatieve sneltest kunnen laten zien.

LEES OOK: Medisch directeur Pfizer Nederland: Snel naar miljoenen vaccins per maand

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau