Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Grote groep betogers ingesloten door ME in Amsterdam

Redactie

Een grote groep betogers is op de Leidsekade in het centrum van Amsterdam ingesloten door de mobiele eenheid. De demonstranten trokken even daarvoor vanaf het Museumplein door de stad, nadat ze door waterkanonnen van de politie kletsnat waren gespoten. Dat meldt ANP.

Opnieuw is een noodbevel afgekondigd, meldt de gemeente op Twitter. "Een dynamische demonstratie is verboden. De driehoek kondigt per direct een noodbevel af. Dat betekent dat mensen op deze plek en in deze vorm niet mogen demonstreren. Ga naar huis."

Het Museumplein is inmiddels leeg. De groep zette zich in beweging nadat de politie meldde dat iedereen zou worden aangehouden. Op het moment dat de eerste betogers werden opgepakt, liepen honderden personen in de richting van de Van Baerlestraat. Ze waren op het Museumplein bijeengekomen om te demonstreren tegen de coronamaatregelen. Aangezien het protest niet was aangemeld, werd het verboden en greep de politie in.

Het is niet duidelijk hoeveel mensen al zijn opgepakt.

Confrontaties

De afgelopen tijd zijn er wekelijks demonstraties op het Museumplein, waarbij het meerdere keren tot een confrontatie kwam tussen demonstranten en de mobiele eenheid.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau