Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederland gaat volgende week weer prikken met AstraZeneca-vaccin

Redactie

Nederland gaat "in de loop van volgende week" weer mensen inenten met het vaccin van AstraZeneca. Dat zei zorgminister Hugo de Jonge donderdag tijdens een digitale persconferentie.

Op kleine schaal wordt er maandag waarschijnlijk alweer geprikt, zegt RIVM-vaccinatiebaas Jaap van Delden. De grote prikoperatie met AstraZeneca start woensdag weer op. Dat kan volgens hem niet sneller, omdat nieuwe afspraken ingepland moeten worden.

Andere landen beginnen vrijdag

In andere Europese landen waar men het vaccin weer gaat gebruiken, zoals Ierland, gaat men vrijdag de eerste prikken vrijdag al zetten. Veel Europese landen stopten tijdelijk met het vaccin omdat het mogelijk bloedstolsels zou veroorzaken. Nederland deed dat afgelopen zondag ook.

Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) oordeelde eerder donderdag dat het vaccin veilig is voor gebruik. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) sloot zich hierbij aan. De Nederlandse medicijnautoriteit liet zich er niet over uit of het middel weer gebruikt kon worden.

Tijdelijke stop

Afgelopen zondagavond meldde De Jonge dat Nederland uit voorzorg voor minstens twee weken zou stoppen met het vaccin, omdat het mogelijk bloedstolsels zou veroorzaken. Onder meer Duitsland, Denemarken, Noorwegen en Frankrijk zijn ook tijdelijk gestopt met AstraZeneca.

Donderdag meldde bijwerkingencentrum Lareb dat twee Nederlanders last hadden van bloedstolsels en minder bloedplaatjes na een prik met AstraZeneca. Ook ontving het centrum één melding van een sterke daling van bloedplaatjes, maar dan zonder trombose. In andere landen liggen deze aantallen hoger. Lareb ziet geen verband met het vaccin.

LEES OOK: Europese landen hervatten inentingen met vaccin AstraZeneca


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau