Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Zorgen over lage opkomst door angst voor corona

Redactie

De opkomst bij de Tweede Kamerverkiezingen is onzekerder dan ooit door de angst voor het coronavirus. Opiniepeiler Maurice de Hond heeft daar ‘heel grote zorgen' over, zo zegt hij in het AD. Hij houdt er rekening mee dat de opkomst 10 tot 15 procent lager uitpakt dan vier jaar geleden. Toen was de opkomst ruim 80 procent.

Dat er minder mensen komen opdagen in de stembureaus komt niet alleen door het coronavirus, maar ook doordat er geen duidelijke tweestrijd is, zo zegt De Hond. "Als er een duidelijke tweestrijd is, is er voor een kiezer een grotere impuls om eraan mee te doen."

'Nagelbijten achter VVD'

Als we de peilingen moeten geloven, kan VVD-leider Mark Rutte morgen beginnen met het formeren van het kabinet Rutte IV. Toch is het spannend vandaag, want het is nog de vraag welke partijen er als tweede, derde en vierde uit de bus komen. Het is "nagelbijten achter de VVD", zo schrijft De Telegraaf vanochtend op de voorpagina. PVV, CDA en D66 strijden om de tweede plek.

LEES OOK: Rutte: ‘Als de PVV de grootste wordt sta je er internationaal wel op’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau