Hugo de Jonge: ‘Bedreigingen en haatberichten zijn veel erger geworden’
Sinds de lockdown is het aantal bedreigingen richting coronaminister Hugo de Jonge aanzienlijk toegenomen, zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Je kunt in Den Haag eigenlijk nauwelijks meer over straat. De mailbox en social media worden overstelpt met allerlei haatberichten en bedreigingen."
De bedreigingen en haatberichten zijn veel erger geworden. "Ook aan het adres van de familie'', zegt de demissionair minister. Hij wil verder geen uitspraken doen wie van zijn gezin of familie benaderd wordt met deze berichten.
De Jonge wil benadrukken dat hij niet de enige is die dit soort berichten krijgt. ''Ook andere ministers in Den Haag en OMT-leden krijgen haatberichten, terwijl deze mensen er alles aan doen om ons uit de crisis te halen.'' Hij noemt dit 'verschrikkelijk'.
Forum voor Democratie
"Het is een heel hitserig klimaat, en dat is wat ik partijen als Forum ook kwalijk neem", zegt De Jonge. De bedreigingen zijn volgens De Jonge een uitwas van het bagatelliseren van het coronavirus. "Dat is wat Forum voor Democratie doet", zegt hij. "Het betwisten van de maatregelen en het verdacht maken van vaccinaties."
LEES OOK: Hugo de Jonge over demonstratie op Malieveld: ‘Beelden doen pijn aan je ogen’