NS en ProRail nemen per direct maatregelen bij 28 onbewaakte spoorwegovergangen
De NS en ProRail nemen per direct veiligheidsmaatregelen bij 28 onbeveiligde spoorwegovergangen. De maatregelen worden genomen na onderzoek naar het afschuwelijk ongeval in het Drentse Hooghalen in mei 2020. Daarbij kwam de treinmachinist om het leven nadat een sprinter op een zwaar landbouwvoertuig botste.
De maatregelen worden genomen bij onbewaakte overgangen waar veel zwaar wegverkeer oversteekt en het risico op ongelukken groot is. Zes oversteekplaatsen sluiten met spoed en bij vier overgangen mogen treinen alleen nog met een maximale snelheid van 90 km per uur passeren.
Bij nog eens 17 overgangen zonder bomen of knipperlichten vindt de komende weken een extra veiligheidscheck plaats door ProRail om ook daar een maximale snelheid voor treinen voor te bereiden.
'Impact van ongeluk is groot'
Volgens de NS en ProRail is de impact van het ongeval in Hooghalen groot. "Allereerst bij de directe nabestaanden en ook bij zijn collega’s en in de spoorsector."
In Nederland zijn volgens ProRail in totaal nog 277 niet actief beveiligde overgangen.
Schokkende beelden: Fietser ontsnapt ternauwernood aan botsing met trein