ChristenUnie wil belastingstelsel op de schop: ‘Gezinnen uit armoede tillen’
Een grondige hervorming van het belastingstelsel. Daar pleit de ChristenUnie voor in hun verkiezingsprogramma. Daarmee wil de partij iets doen tegen de onrechtmatige verdeling van welvaart, zegt lijsttrekker Gert-Jan Segers in Goedemorgen Nederland.
"Je hebt mensen die werken, maar leven in armoede," aldus Segers. Om dat te bestrijden wil zijn partij onder meer het minimumloon verhogen. Het toeslagensysteem moet volgens de partij geschrapt worden. Daarvoor moet een 'verzilverbare basiskorting' in de plaats komen. Hoe meer leden een gezin telt, hoe hoger de korting wordt. Daarmee hoopt de partij 'gezinnen uit de armoede te tillen'.
Schuldenproblematiek
Dat armoede toch schrijnende situaties kan leiden, merkte programmamaakster Jojanneke van den Berge tijdens het maken van haar serie "Jojanneke uit de prostitutie". Hier volgt ze vrouwen die uit de prostitutie willen geraken.
Schuldenproblematiek is volgens de programmamaakster vaak een reden om te beginnen als sekswerker. "Vaak zijn het jonge meiden die op zoek zijn naar een suikeroom of iemand die hun schulden betaalt." Om van die schuldenlast af te komen, bieden zij van alles aan. Tegelijkertijd wordt er ook mee geadverteerd, zegt Van den Berge. "Heb je schulden of een hoge studieschuld, meld je aan bij ons."
LEES OOK: VVD en ChristenUnie pleiten voor hardere aanpak antisemitisme in Den Haag