Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Meer dan miljoen Nederlanders hebben hun eerste coronaprik gehad

Redactie

Meer dan een miljoen Nederlanders hebben inmiddels een eerste dosis van een vaccin tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal eerste prikken steeg afgelopen week naar 1.004.757.

Daarvan hebben 331.671 mensen ook al een tweede dosis toegediend gekregen. Daarmee zouden voorlopig tegen het virus beschermd zouden moeten zijn.

In de afgelopen week hebben 209.431 mensen een eerste prik gekregen. Daarnaast ontvingen 112.958 mensen de herhaalprik.

Thuiswonende ouderen en zorgpersoneel

De grootste groep gevaccineerden bestaat uit thuiswonende ouderen en mensen die werken in de langdurige zorg. Denk hierbij aan verpleeghuizen, revalidatiecentra, gehandicaptenzorg en de wijkverpleging.

In die groep hebben bijna 300.000 mensen de eerste prik gekregen. Meer dan 190.000 van hen kregen ook al de tweede prik.

LEES OOK: RIVM: 4032 nieuwe coronabesmettingen, ‘vooruitzicht nog niet goed’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau