Politie helpt schaatsers van smeltende Hofvijver af, mensen door ijs gezakt
De politie helpt, samen met de Koninklijke Marechaussee en een brandweerman, mensen van de Hofvijver af in Den Haag. Tal van schaatsers genoten van de bevroren vijver maar vrijdagmiddag smolt het ijs, waardoor schaatsers in de problemen zijn gekomen.
Meerdere mensen zijn in een wak gevallen, zo schrijft Omroep West. Enkele mensen kwamen met moeite van het ijs af omdat het zeker aan de randen gesmolten is. Met een aanloopje en hulp van omstanders kwamen ze aan wal. Sommige mensen zijn naar een eilandje in het midden van de vijver gevlucht. Daar worden ze een voor een met een ladder van afgehaald, onder begeleiding van een hulpverlener in een duikpak.
De mensen die wel nog op het ijs zijn, worden door de brandweer naar het midden gestuurd waar het ijs het dikst is. Volgens Twitter kunnen deze schaatsers moeilijk van het ijs af omdat de randen zijn doorgezakt.
Het tafereel trekt veel bekijks rondom de Hofvijver. Aan de zijde van de Lange Vijverberg "staat het helemaal vol met mensen", zegt een verslaggever van Omroep West. "Er lopen ook een aantal mensen met een flink nat pak."
LEES OOK: Schaatskoorts leidt tot bestuurdersbuikpijn: ‘Gebied kan worden afgegrendeld’