Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Boa’s mogen toch op avondklok handhaven

Redactie

Ook buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) mogen vanaf maandag handhaven op de avondklok. Dat bevestigt Ruud Kuin, de voorzitter van de Nederlandse BOA Bond, na berichtgeving van Hart van Nederland. De afgelopen dagen heeft de bond bij het ministerie van Justitie en Veiligheid aangedrongen boa's die bevoegdheid te geven.

In eerste instantie leek het erop dat boa's wel op straat zouden worden gezet na 21.00 uur, dus zodra de avondklok ingaat, maar dat ze niet de bevoegdheid kregen om te handhaven. "Dat zou gedoe opleveren, want dat is niet duidelijk voor de boa's zelf, en ook niet voor burgers. Dus het is heel goed dat ze die bevoegdheid nu krijgen", zegt Kuin.

'Naar verwachting worden veel boa's ingezet'

De bevoegdheid om te handhaven is formeel afgesproken. Lokaal moet er in overleg met de driehoek (de burgemeester, de leidinggevende van de politie in dat gebied (districtschef) en de officier van justitie) worden geregeld hoe en waar de boa's precies worden ingezet.

Gemeenten zijn vrij om te kiezen of boa's wel mogen handhaven of niet. Naar verwachting zullen boa's veel worden ingezet, denkt Kuin. "Daarbij is het wel van belang dat er wordt samengewerkt met de politie en dat er goede afspraken worden gemaakt. Bijvoorbeeld dat de politie snel kan assisteren mocht het nodig zijn."

LEES OOK: 14-jarige jongen mishandelt boa die afsteken vuurwerk probeert te voorkomen


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau