Ook dit jaar gaan Nederlanders massaal op vakantie in eigen land: ‘De meeste mensen wachten af’
Nederlanders zoeken voor hun vakantie dit jaar vooral naar verblijf in Nederland. Mensen die wel over de grens kijken, hebben vooral interesse in autovakanties naar Europese landen als Frankrijk en Italië.
Dat concludeert boekingswebsite Zoover, die views en zoekgedrag van miljoenen bezoekers analyseerde. Naar vliegvakanties naar landen als Spanje, Portugal, Griekenland, Turkije en Egypte wordt nauwelijks meer gezocht.
Ruim een derde kijkt naar Nederland
Ondanks de lockdown merkt Zoover dat veel Nederlanders aan het begin van het jaar kijken naar de mogelijkheden voor de meivakantie en de zomervakantie. Ruim een derde kijkt daarbij naar vakanties in eigen land, vergelijkbaar met vorig jaar.
In 2019, voor de coronapandemie, was dat nog ongeveer 18 procent. Met name de provincies Limburg, Overijssel, Gelderland en Zeeland zijn daarbij populair.
Frankrijk en Italië populair
Het relatief dichtbij gelegen Frankrijk groeit weer in populariteit in de coronatijd. Bijna een kwart van de zoekers op Zoover dacht aan een vakantie in het land. Ook Italië, dat vorig jaar nog last had van de grote corona-uitbraak, doet het met 13 procent van de aandacht op de site goed.
Egypte en Turkije zijn bijvoorbeeld landen waar voor de meivakantie traditionele veel naar gekeken wordt, legt directeur Judith Eyck van Zoover uit. "Maar juist die vakantie is nu enorm onzeker. Daarom blijven die boekingen achter.”
Vooral kamperen staat in de belangstelling. "Nu dat in Turkije of Griekenland moeilijker wordt, springen hotels in Nederland, Frankrijk en Oostenrijk daar slim op in met extra arrangementen.”
Afwachten op duidelijkheid
Daar kan wel weer snel verandering in komen als er meer duidelijkheid is wanneer er weer gereisd mag worden. "De meeste mensen wachten af", aldus Eyck. "Mensen zijn nog voorzichtig, maar hebben wel de behoefte om dit jaar op vakantie te gaan."