Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

RIVM: aantal coronagevallen weer hoger

Redactie

Tussen zaterdag- en zondagochtend zijn 5622 nieuwe coronagevallen geteld. Een dag eerder werden er 5340 gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), maar dit is bijgesteld naar 5332.

Het aantal sterfgevallen steeg afgelopen etmaal met 43 tegen 98 op zaterdag en 96 op vrijdag. Dat wil niet zeggen dat al die mensen in een periode van 24 uur zijn overleden. Wanneer een coronapatiënt overlijdt wordt dit soms pas na een tijdje doorgegeven.

Het gemiddelde van de afgelopen week is met de nieuwste cijfers nu 5728 getelde besmettingen per dag. Zaterdag lag het op 5870 en vrijdag op 6158.

Amsterdam

Amsterdam telde zondag wederom de meeste nieuwe coronagevallen. In de hoofdstad testten 293 inwoners positief. Andere steden met meer dan honderd besmettingen zijn Rotterdam en Den Haag.

Het totaal aantal coronagevallen kwam zondag op 912.574. Van 13.009 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden.

LEES OOK: Tweehonderd gevallen van een besmetting met Britse mutant in Nederland


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau