Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Grote evenementen vanaf april waarschijnlijk weer mogelijk

Redactie

Dit voorjaar is er naar alle waarschijnlijkheid toch meer mogelijk op het gebied van grote evenementen dan eerder deze week nog werd vermeld. Dat kopt De Telegraaf deze ochtend. De krant ging in gesprek met onderzoeker Jaap Goudsmit en hij is bijzonder optimistisch. Als het kabinet de huidige vaccinatieplanning aanhoudt, dan kunnen we volgens hem in april en mei weer naar evenementen zoals het Songfestival, de Formule 1 en kan het EK voetbal.

Slag om de arm

Toch moeten de uitspraken van Goudsmit met een slag om de arm worden genomen. Als de lading vaccinaties wederom wordt teruggedraaid en er zijn niet genoeg tests beschikbaar, zijn we er nog lang niet. ''Het moet kunnen zeker met behulp van vaccins waarbij eerst kwetsbare ouderen aan de beurt zijn en daarna jongeren. Een evenement in mei zou dan plaats kunnen vinden door een combinatie te maken van vaccineren en sneltests'', zegt Ingrid Thijssen, voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Zoals het er nu naar uitziet, zijn in mei nog lang niet alle Nederlanders gevaccineerd. Dit zou pas na de zomer gebeurd zijn. Daarnaast speelt ook de discussie, met name in de zorg, dat niet iedereen zich wil laten vaccineren waardoor het langer duurt voordat het coronavirus uit onze samenleving is.

LEES OOK: Gevolgen schoolsluiting groter dan gedacht, mogelijk generatie met onderwijsachterstand


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau