Guido Weijers doet mee aan proef met meer publiek bij voorstelling: ‘Meten is weten’
Er komt een proef met theatervoorstellingen voor meer publiek, zo maakte premier Mark Rutte gisteren bekend tijdens de persconferentie over het coronavirus. Met die experimenten wordt gekeken hoe evenementen toch met meer mensen door kunnen gaan. Cabaretier Guido Weijers is onderdeel van het experiment, zo vertelt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Hij gaat in de tweede helft van januari optreden voor 500 man.
Momenteel mogen er maar 30 bezoekers naar een theatervoorstelling. "Het is sowieso fijn als een zaal wat meer gevuld is dan op dit moment. Daar kijkt iedereen naar uit", zegt Weijers.
Met dit soort experimenten kan worden gekeken naar wat de mogelijkheden zijn voor de cultuursector om weer verder open te gaan. "Het is heel simpel, meten is weten. We hebben de afgelopen acht maanden niks mogen testen. Nu kunnen we eindelijk een zaal half vol met mensen zetten."
Zonder mondkapje
Bij de experimenten zal worden gekeken naar wat voor effect verschillende maatregelen hebben op hoe mensen met elkaar in contact komen. "De helft zal een mondkapje krijgen en de andere helft niet. De ene helft zit op anderhalve meter afstand en de andere helft in een andere setting. We gaan eens kijken hoeveel mensen een bepaalde tijd bij elkaar in de buurt blijven. Hoeveel mensen raken elkaar aan? Iedereen krijgt sensoren op."
Uiteraard zullen de bezoekers van deze experimentele voorstellingen getest worden op het virus. "We zorgen van tevoren dat iedereen coronavrij is", aldus Weijers.
Volgens de cabaretier is het hoog tijd om te kijken hoe het virus zich daadwerkelijk verspreid. "Zolang we niks meten, weten we ook niks."
LEES OOK: ‘Alle cabaretiers zijn miljonair, ik verdien schofterig veel’