Bouterse legt verklaring af over decembermoorden: ‘Vertragingstechniek’
Het is een spannende dag voor Suriname. Oud-president Desi Bouterse verschijnt voor de krijgsraad om een verklaring te geven over waarom hij verzet heeft aangetekend tegen zijn veroordeling in november 2019.
Dat Bouterse zelf aanwezig is en een verklaring gaat afleggen, is opvallend omdat hij dit nog nooit eerder heeft gedaan. Bouterse werd vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van twintig jaar voor de decembermoorden in 1982.
'Vertragingstechniek'
Het is gissen waarom Bouterse nu wel ineens wil praten. In Goedemorgen Nederland op NPO1 zegt Suriname-verslaggever van De Telegraaf Robert Alting dat het niet veel gaat uitmaken. "Dit gaat het vonnis niet veranderen. Het is een vertragingstechniek, hij staat terecht voor dezelfde krijgsraad als die hem heeft veroordeeld."
Volgens Alting leeft de aankondiging van Bouterse enorm in Suriname, waar de zaak door iedereen met argusogen wordt gevolgd. Iedereen hoopt op antwoord. Hoe kijkt Bouterse zelf naar de decembermoorden van 1982? De verslaggever verwacht een hoop spektakel. "Bouterse komt met een grote aanhang, het gaat de grote Desi-Bouterse-show worden."
'Hoofdstuk afsluiten'
Dat laatste verwacht ook Samira Bouchibti, voormalig Tweede Kamerlid namens de PvdA. "Bouterse is een showman." Ze hoopt dan ook dat de oud-president inhoudelijk op de zaak ingaat, zodat Suriname eindelijk weet wat er is gebeurd in 1982.
Ze wijst ook op het belang voor Surinaamse Nederlanders. "Zo kunnen ook zij dit hoofdstuk voor zichzelf afsluiten."
LEES OOK: Wat gebeurt er met Bouterse nu zijn partij de verkiezingen heeft verloren?