Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Werkgevers adviseren corona-app niet te gebruiken uit angst voor personeelstekort

Redactie

Uit angst om werknemers enige tijd kwijt te zijn, vragen werkgevers hun personeel om de corona-app CoronaMelder niet te installeren. De kans zou te groot zijn dat werknemers tien dagen in quarantaine moeten. Dat risico willen vooral kleinere bedrijven niet lopen.

De vakbonden FNV en CNV hebben de afgelopen tijd veel meldingen hierover gekregen, meldt Trouw. Werkgevers mogen dit niet vragen van hun werknemers.

Journalist Jan Kees-Emmer zegt in Goedemorgen Nederland het dilemma van de werkgevers te begrijpen. "Het kost een werkgever heel veel geld. Hij moet die werknemer doorbetalen maar kortzichtig is het ook wel. De roep om een quarantainefonds om die werkgevers te compenseren lijkt hier op zijn plaats."

'Je mag iemand dit niet verbieden'

Geert Wilders heeft de corona-app niet gedownload en vindt dat je dat niet kan verplichten. "Ik hou niet zo van dat soort apps. Maar je mag iemand niet verbieden om die app te downloaden, wat ik ook van die app vind."

Volgens de PVV-leider is testen hier de oplossing. "Hoe eerder, sneller en beter je mensen test, hoe eerder mensen weten of ze naar hun werk kunnen gaan of niet."

LEES OOK: De corona-app is vanaf 1 september voor iedereen (vrijwillig) te gebruiken


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau