Ondernemend Nederland positief over plannen kabinet: ‘Biedt veel kansen voor herstel economie’
Het kabinet zet het komende jaar vol in op werkgelegenheid. Dat blijkt uit de miljoenennota die op Prinsjesdag werd gepresenteerd. Ondernemersorganisatie Ondernemend Nederland (ONL) is hierdoor positief over de herstelkansen van de economie. Dat laat voorzitter Hans Biesheuvel weten in Goedemorgen Nederland.
"Het is natuurlijk een tijd met een lastig perspectief voor bedrijven, voor burgers en voor banen", begint Biesheuvel. "Europa is onzeker qua corona-ontwikkeling. We hebben Brexit op de achtergrond en het is de vraag wat er met Trump gaat gebeuren in Amerika. Het is daarom belangrijk dat het kabinet een helder pakket neerlegt: inzet op lastenverlichting, inzet op investeren, baanbehoud."
'Mouwen opstropen en aan de slag'
Volgens Biesheuvel biedt de verdeling van de miljarden in de miljoenennota perspectief voor de Nederlandse economie. "Het is een verstandig en evenwichtig pakket. Ik zou zeggen: de mouwen opstropen en aan de slag."
'Goed op de centen letten'
Jean Dohmen, journalist van het Financieele Dagblad, is het eens met Biesheuvel maar vindt toch dat het kabinet moet uitkijken. "Ondanks de coronacrisis zag je dat het aantal faillissementen in augustus en juli flink aan het dalen was vergeleken met een jaar eerder. Dat is een indicatie dat bedrijven nu overeind blijven, die anders waren omgevallen. Je moet in zekere zin dus goed op de centen blijven letten. Als regelingen te ruim zijn, dan komt het misschien ook bij bedrijven terecht die anders waren omgevallen onder normale omstandigheden."
LEES OOK: Minister Sigrid Kaag: ‘Langzaam herstel uit coronacrisis, maar blijft heel onzeker’