Opnieuw grote drugsvangst in Rotterdamse haven: 500 kilo cocaïne
De douane heeft in de Rotterdamse haven opnieuw een grote partij cocaïne in beslag genomen. Douaneambtenaren en medewerkers van de FIOD en Zeehavenpolitie troffen vandaag 20 sporttassen aan met in totaal 500 pakketten cocaïne, meldt het Openbaar Ministerie (OM) in Rotterdam.
De 500 kilo drugs zaten verstopt in een zeecontainer afkomstig uit Brazilië. De verdovende middelen zijn inmiddels vernietigd.
"De oorspronkelijke lading bestaat uit ferrochroom (een legering tussen ijzer en chroom) en was bestemd voor een bedrijf in Rotterdam", aldus een woordvoerder van het OM. "Dat bedrijf heeft vermoedelijk niets met de smokkel te maken."
Arrestaties
Eerder op de dag maakte het OM bekend dat weer drie verdachten zijn aangehouden in verband met een al langer lopend onderzoek naar drugshandel in de Rotterdamse haven. Het zijn Rotterdammers van 35 en 38 jaar. Ze worden verdacht van omkoping en de invoer van grote hoeveelheden verdovende middelen. Sinds eind juni zitten acht personen in de cel. Zij zitten in volledige beperkingen, dat wil zeggen dat ze alleen met hun advocaat contact mogen hebben.
Vorige week dinsdag werd ook al 500 kilo cocaïne onderschept in de Rotterdamse haven. De drugs waren toen verstopt tussen dozen met appels uit Chili.
De Douane heeft vandaag 500 kilo cocaïne aangetroffen tijdens een controle in de Rotterdamse haven. De drugs zaten verstopt tussen een lading Ferro Chrome, te zien op de tweede foto.https://t.co/iRPt4hJyOP pic.twitter.com/bYCj5ZT4yd
— Openbaar Ministerie Rotterdam (@OM_Rotterdam) July 23, 2020
LUISTER OOK NAAR DEZE PODCAST: Hoe kon het dat een groepje Urker vissers in de greep raakte van de cocaïnemaffia? Dat is het uitgangspunt van de vijfdelige WNL-podcast ‘Cokevissers’.