Manifest voor vrije woord en tegen afrekencultuur bijna 7.000 keer ondertekend
Bijna 7.000 mensen hebben binnen een dag hun handtekening gezet onder het manifest voor het vrije woord en tegen de afrekencultuur, dat gisteren werd gelanceerd door wetenschappers Bart Collard en Raisa Blommestijn van de Universiteit Leiden.
De initiatiefnemers willen dat er een einde komt aan de cancel culture. Volgens hen vormen actiegroepen zoals Black Lives Matter een gevaar voor de vrijheid van meningsuiting en zaaien ze maatschappelijke verdeeldheid. Het manifest werd al ondertekend door enkele prominenten uit de wetenschap en de politiek en door een aantal journalisten en opiniemakers.
"Als gevolg van het optreden van radicale groepen die (institutioneel) racisme zeggen te willen bestrijden, komt de vrijheid van meningsuiting onder druk te staan. Deze groepen willen anderen die niet ‘de juiste mening’ voorstaan, het recht op het geven van hun mening ontnemen."
'Nare reacties illustreren noodzaak'
Blommestijn laat op Twitter weten dat in een dag bijna 7.000 mensen hun handtekening hebben gezet. "De nare reacties die een aantal prominenten en ik hebben ontvangen, illustreren hoe noodzakelijk dit is. We moeten een tegenbeweging starten en hebben uw steun hard nodig", schrijft ze.
Ook Hirsi Ali en Baudet zetten handtekening
Het manifest is ondertekend door een aantal prominenten, onder wie Nederlands-Amerikaans feministe Ayaan Hirsi Ali, hoogleraar rechtsfilosofie Andreas Kinneging, Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet en door meerdere lokale politici zoals Joost Eerdmans en Tanya Hoogwerf van Leefbaar Rotterdam.
De open brief is bijna 7000 keer getekend, fantastisch! Tekenen kan nog steeds https://t.co/YZvDDcDE4R
— Raisa Blommestijn (@rblommestijn) July 17, 2020
De nare reacties die een aantal prominenten en ik hebben ontvangen, illustreren hoe noodzakelijk dit is. We moeten een tegenbeweging starten en hebben uw steun hard nodig!