‘Halfvolle veerboten groot probleem voor ondernemers op Waddeneilanden’
Halfvolle veerboten zorgen voor grote problemen voor ondernemers op de Waddeneilanden. Door overheidsmaatregelen mogen er minder passagiers mee op de veerdiensten, en maken dus ook minder toeristen de overtocht. Het Vakcentrum voor zelfstandig retailondernemers heeft een noodkreet naar het kabinet gestuurd en waarschuwt voor ernstige economische gevolgen voor ondernemers op de eilanden deze zomer. Dat meldt het ANP.
Volgens Hans Verweij van het Vakcentrum is toerisme van levensbelang op de eilanden. Hij schat dat het totaal aan gemiste inkomsten op Terschelling, Ameland, Vlieland en Schiermonnikoog bij elkaar alleen al in zes weken zomervakantie meer dan 50 miljoen euro is. Vanaf 1 juni mag er 40 procent van het normale aantal reizigers mee met de Waddenveren. "Toeristen zien nu af van een vakantie omdat het vaak onmogelijk is om de terugreis op het gewenste tijdstip of de gewenste dag te reserveren."
Drie oplossingen
Het Vakcentrum heeft het kabinet drie oplossingen voorgesteld. De makkelijkste en goedkoopste zou zijn om de capaciteit van de veerboten voor 60 procent te benutten in plaats van voor 40 procent. Andere opties zouden zijn om meer veerboten in te zetten of ze vaker te laten varen. "Die opties vragen om extra inzet van personeel en extra brandstof. Het overvaren van personen is nu al verliesgevend, dus dit zou zonder overheidsbijdrage niet mogelijk zijn", aldus het Vakcentrum.
LEES OOK: ‘Maatregelen Waddeneilanden moeten verder gaan dan in de rest van Nederland’