Ondernemend Nederland: ‘Noodmaatregelen sneller uitbreiden’
Het kabinet moet de noodmaatregelen voor bedrijven sneller uitbreiden. Daarvoor pleit Ondernemend Nederland, dat tien voorstellen heeft gedaan die ervoor moeten zorgen dat bedrijven de economische klappen kunnen opvangen.
Volgens voorzitter Hans Biesheuvel van Ondernemend Nederland ondervinden bedrijven vooral problemen op het gebied van de liquiditeit. "Die druk is groot", zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Het allerbelangrijkste is dat we nu snel urgent maatregelen gaan nemen en het steunpakket dat er nu toe was, het NOW, snel gaan verbeteren en uitbreiden."
Omvallen
Biesheuvel constateert dat sommige bedrijven namelijk maar weinig aan het huidige steunpakket hebben, omdat er nu vooral naar de loonkosten wordt gekeken en niet naar het omzetverlies. "Bedrijven die in januari een lage omzet en lage kosten hebben, komen er in de NOW-regeling niet goed uit." Biesheuvel doelt onder meer op verschillende start-ups, strandtenthouders, hoveniers en ijssalons."
LEES OOK: VVD: kabinet moet met horeca in gesprek over overlevingsplan coronacrisis
Om ook deze bedrijven te helpen, wil Ondernemend Nederland een snelle uitbreiding van het huidige steunpakket. "Veel staan op het punt om te vallen. We moeten zorgen dat bedrijven de moed niet verliezen, geen faillissement aanvragen, hun mensen in dienst houden en het volhouden." Biesheuvel hoopt dat bij de zoektocht naar financiering voor deze steunmaatregelen niet alleen naar banken worden gekeken maar ook naar andere financiers.
Slimmere noodmaatregelen
VVD-Tweede Kamerlid Thierry Aartsen vindt een verbetering van het huidige noodpakket ook noodzakelijk, zegt hij in Goedemorgen Nederland. "Het is duidelijk dat deze crisis langer gaat duren en ook een stuk dieper gaat worden. Dus dat betekent dat je moet kijken naar extra maatregelen voor ondernemers. De huidige maatregelen zijn snel in elkaar gezet, het volgende pakket moet groter en slimmer. We moeten zorgen dat er snel steun komt, want we mogen deze mensen niet in de steek laten."
Kijk vanavond om 20:30 uur op NPO 2 naar een nieuwe aflevering van Stand van Nederland over ondernemen in crisistijd! Je kunt de vorige aflevering terugkijken via NPO Start!