Ondernemen in de anderhalvemetersamenleving: ‘Tweede steunpakket nodig’
Bedrijven zijn bezig protocollen te bedenken om straks in de anderhalvemetersamenleving weer open te kunnen. En een geleidelijke terugkeer naar het ondernemen is heel belangrijk, zegt Hans de Boer, voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW in de talkshow Op1.
De Boer heeft inmiddels 35 protocollen van bedrijven uit verschillende branches ontvangen over hoe het ondernemen er bij een eventuele versoepeling van de coronamaatregelen uit moet gaan zien. Hij verwacht er komende week nog 25 bij te krijgen. Intussen krijgt De Boer ook nog steeds telefoontjes van bezorgde ondernemers.
"Ik had vandaag een meneer aan de lijn die in een tachtig jaar oud familiebedrijf werkt. Hij zei: 'Hans, ik heb nog twee weken en dan ben ik gezien'. Het bloed loopt echt door de kraan. Voor ons is het dus heel belangrijk dat de economie wel aan de praat blijft." Volgens De Boer zou dat het beste kunnen door investeringen in bijvoorbeeld wegen en huizen naar voren te halen zodat bedrijven werk hebben.
Ondernemen horeca na coronacrisis
Een van de sectoren waar wordt nagedacht over het ondernemen ná de coronacrisis is de zwaargetroffen horeca. Horecaondernemer Riad Farhat zegt dat het heel moeilijk zal worden om als horeca weer normaal te kunnen functioneren. "Als je straks acht gasten mag hebben waar je er normaal veertig hebt, dan ben je als zaak klaar..."
LEES OOK: Hans de Boer (VNO-NCW): ‘Vanaf mei gaan we weer gas bijgeven’
Hij pleit voor uitbreiding van het steunpakket voor ondernemers vanuit de overheid. "Het huidige pakket is niet toereikend. Wat mij betreft komt er geen protocol voor de horeca zonder steun van de overheid. Dat moet een steunpakket zijn dat ondersteunt om omzet te compenseren als je open wilt gaan. Maar als je het niet gaat redden en dichtblijft, moet dat pakket nog steeds bestaan."
Tweede steunpakket
Werkgeversvoorzitter De Boer kan Farhat geruststellen. "Er komt een tweede steunpakket. Dat moet ingericht worden op de situatie waarin we stapje voor stapje terug kunnen naar het normale niveau. Dit verhaal gaat over, er komt een vaccin. Waar het nu om gaat is gezonde bedrijven zolang mogelijk in de benen te laten blijven en geleidelijk teruggaan naar een soort van normale situatie."
De Boer vindt dat er naast de gezondheid ook gekeken moeten blijven worden naar de economische gevolgen van de coronacrisis. "We moeten zachtjes een beetje gas gaan geven. Al met al zijn er 1,2 tot 1,5 miljoen banen die nu stilliggen. Als wij die mensen voor de helft weer aan de praat kunnen krijgen, komen we weer in een normaler patroon. Gezondheid is belangrijk, maar banen en inkomen ook."
Hoe kan de horeca weer opengaan in een anderhalvemetersamenleving? “Niet haalbaar,” zegt horecaondernemer Riad Farhat. Als er geen protocol is voor de anderhalvemetersamenleving, gaan sectoren als niet open. “Het zou fijn zijn als het steunpakket wordt uitgebreid”. #Op1 pic.twitter.com/TnMplIc6UJ
— Café Kockelmann (@CafeKockelmann) April 16, 2020