Zorgen om coronafeestjes in Rotterdam: ‘Dit is onacceptabel’
Coronafeestjes zorgen op diverse plekken in het land voor onrust en zorgen. Groepen jongeren negeren de maatregelen en komen bij elkaar om feest te vieren. De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb roept ouders met klem op om hun kroost tot de verantwoording te roepen. Leefbaar Rotterdam-raadslid Tanya Hoogwerf wil juist een keiharde aanpak, zo zegt zij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
In het Grand Hotel in Rotterdam ging het afgelopen weekend mis. 24 jongeren kwamen in een hotelkamer samen en misdroegen zich. Leefbaar Rotterdam roept de burgemeester nu op om hotels strenger in de gaten te houden.
Hedonistisch festijn met drugs en meisjes
"Het is absoluut niet de bedoeling dat dit soort feesten in coronatijd worden gehouden", zegt Hoogwerf. "Het zijn groepen jongeren die een kamer boeken en tekeer gaan met drugs en meisjes. Het is een hedonistisch festijn, op hemelsbreed een paar kilometer afstand van het ziekenhuis, waar mensen liggen te vechten voor hun leven."
Hoogwerf ontvangt alarmerende signalen uit haar stad. "Het schijnt vaker te gebeuren, dit is geen uitzondering. Wat mij betreft gaan we hier keihard op controleren, want dit is onacceptabel."
Als hotels zelf niet voldoende doen, ligt er een taak voor de politie om te handhaven, bepleit Hoogwerf. "Je verwacht dat hotels in deze moeilijke periode hun eigen verantwoordelijkheid nemen. Gebeurt dat niet, en weet de politie dat dit vaker gebeurt en dat er kinderen bij betrokken zijn, dan verwacht ik dat ze er een team opzetten." Dat team moet in de weekenden hotels gaan controleren op mogelijke coronafeestjes.