Omzet hypotheekmarkt door het dak, recordhoogte van 128 miljard euro
De hypotheekmarkt heeft het beste jaar in tijden achter de rug. In totaal ging er in 2019 128 miljard euro in om. Dit is het hoogste sinds de start van de metingen in 2006, dat meldt de Telegraaf op basis van cijfers van consultancybureau IG&H.
Ten opzichte van vorig jaar werden er 13 procent meer hypotheken in afgesloten, vooral doorstromers vormen de grootste groep. Huiseigenaren sluiten in groten getale hun hypotheek over of lenen geld bij. De gemiddelde hypotheeksom liep op tot 326 duizend euro.
Hypotheekmarkt moeilijk voor starters
Niet iedereen slaagt erin om meer hypotheken af te sluiten, starters zijn de enige groep waarbij het aantal hypotheken daalde. Volgens IG&H tekent dit de positie waarin deze groep zich bevindt.
De hypotheekmarkt is sterk afhankelijk van de ontwikkelingen op de woningmarkt, waar de huizenprijzen al lang sterk oplopen maar het huizenaanbod te wensen overlaat.
LEES OOK: Woningmarkt verder onder druk: ‘Als wij nu niets doen hebben wij echt een groot probleem’