23 tips over bombrieven na uitzending Opsporing Verzocht
De politie heeft 23 nieuwe tips gekregen over de verstuurde bombrieven naar postverwerkingsbedrijven eerder deze maand. De tips kwamen binnen na een uitzending van Opsporing Verzocht.
Tijdens de uitzending vroeg de politie of kijkers de naam Skysence Trading herkennen. Skysence Trading is een nepbedrijf dat de dader gebruikte als afzender. Ook gebruikt hij een bestaande postcode en een bestaand huisnummer uit Den Haag.
LEES OOK: Afzender bombrieven eist geldbedrag in bitcoins
Daadwerkelijke ontvlamming
Drie bombrieven zijn daadwerkelijk ontvlamd. Dat gebeurde in postorderbedrijven in Amsterdam en Kerkrade. De ontvlamming werd door medewerkers van de betreffende bedrijven beschreven als een rotje dat ontploft.
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) zorgde dat de bombrieven onschadelijk werden gemaakt. Hierna zijn de explosieven samen met de brieven naar het Nederlands Forensisch Instituut gebracht.
Door: Lotte Zoet