Jongen (14) opgepakt voor zeer gewelddadige straatroof met vuurwapen
De politie heeft eerder deze week een zeer jonge verdachte aangehouden voor het plegen van een gewelddadige straatroof in Rotterdam. Het gaat om een jongen van 14 jaar, schrijft de politie op hun website.
De straatroof volgde op een afspraak die de verdachte maakte via Marktplaats, omdat hij naar eigen zeggen een telefoon wilde kopen. Van dat kopen kwam weinig terecht. Tijdens de ontmoeting tussen de koper en verkopers van de telefoon liep de situatie uit de hand.
LEES OOK: Aantal straatroven gestegen: jongeren vaak slachtoffer én dader
Op het moment dat de verkoopdeal in kannen en kruiken leek, trok de 14-jarige jongen namelijk een vuurwapen uit zijn zak. Hij zette deze tegen het hoofd van één van de verkopers, pakte de telefoon af en sloeg zonder te betalen op de vlucht.
Dader straatroof snel gepakt
Het voorval gebeurde afgelopen zaterdag 8 februari, maar de politie had niet lang nodig om de dader in de kraag te vatten. Afgelopen dinsdag werd hij namelijk opgepakt. De jongen zit vast. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit.
Toen agenten zijn woning doorzochten, bleek hij twee vuurwapens in bezit te hebben. Deze zijn in beslag genomen. Of de gestolen telefoon ook is teruggevonden, is niet duidelijk.