‘Verdachte moord Derk Wiersum is veroordeelde overvaller’
De verdachte van de moord op advocaat Derk Wiersum is eerder twee keer veroordeeld voor gewapende overvallen. Giërmo B. (36), die volgende week woensdag voor de rechter moet verschijnen, kreeg eerder zeven jaar cel, zo meldt het AD.
B., afkomstig uit Almere, wordt nu verdacht van 'moord in vereniging'. Volgens het Openbaar Ministerie is B. mogelijk degene die de advocaat heeft doodgeschoten. Hij werd begin oktober opgepakt.
B. stond in 2013 terecht voor twee overvallen die hij samen met een mededader een jaar eerder had gepleegd op verfwinkel Willie het Verfboertje in Woudenberg en op een echtpaar in Tienhoven.
De rechtbank Utrecht veroordeelde de twee tot zes en zeven jaar, waar zij tegen in beroep gingen. Uiteindelijk kregen ze eind 2013 allebei zeven jaar cel.
Vervroegd vrij
In Nederland zitten veroordeelden vaak maar twee derde van hun straf uit. Daardoor liep B. in 2019 al weer vrij rond op het moment dat Wiersum werd vermoord.
LEES OOK: Opgepakte verdachte moord Derk Wiersum is mogelijk schutter