Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Ook het Nederlands belang is gediend met de dood van Soleimani’

Redactie

Ook het Nederlands belang is gediend met de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, zegt VVD-fractievoorzitter in Almere Ulysse Ellian in WNL Opiniemakers op NPO Radio 1. "Hij was leider van een brigade die overal in de wereld operaties uitvoerde, ook in Nederland."

Ellian, wiens familie uit Iran komt, volgde de berichtgeving de afgelopen dagen met verbazing. "Ik merkte een sfeer van 'het kan toch niet dat Amerika een Iraanse generaal zomaar omlegt'. Ho eens even, deze meneer heeft duizenden doden op zijn geweten."

Ellian is fractievoorzitter in Almere, waar in 2015 ook een liquidatie plaatsvond. "In mijn stad is een liquidatie uitgevoerd op een dissident uit Iran", zegt Ellian. "Dit is niet alleen het probleem van de arme Syriërs, maar een probleem van de hele vrije wereld. Trump heeft nu terecht gezegd: 'Dit is klaar'"

Heldendaad

Volgens Ellian kan nog niemand de geopolitieke consequenties van deze Amerikaanse daad overzien. "Maar het is een heldendaad dat iemand durft te zeggen tegen zo'n fascistisch en barbaars regime dat dit niet kan. Ik vind het hilarisch dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken zegt dat het een schending is van het internationaal recht. Ik heb niemand gehoord toen Iran op buitenlands gebied liquidaties uitvoerde."

"Het is een feit dat de mocromaffia een duidelijke band had met het Iraanse regime", zegt Ellian. "Die band werd gerealiseerd door deze meneer met zijn brigade. De mocromaffia heeft klusjes opgeknapt voor de handlangers van deze meneer. Daar wordt niet bij stilgestaan."

Ellian juicht de actie van de Amerikanen dan ook toe. "Deze meneer heeft het leven gelaten, prima."

LEES OOK: ‘Ook in Iran zijn veel mensen blij dat Soleimani een lesje is geleerd’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau