Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Urker viskotter haalt 20 migranten en baby uit zinkend bootje in Kanaal

Redactie

Vissers op een Urker kotter hebben zondagavond 21 migranten uit het Kanaal gered. Dat meldt Omroep Flevoland. Onder de migranten waren ook een baby en een peuter.

De groep migranten probeerde in een klein bootje van Frankrijk naar Engeland te varen. Onderweg raakten zij in de problemen in de buurt van Duinkerken.

De Urker viskotter Z-182, ook wel 'Hennie' genoemd, voer in de buurt van het migrantenschip. De Franse kustwacht vroeg de bemanning om uit te kijken naar het krakkemikkige bootje, dat inmiddels water maakte.

Nat en onderkoeld

Na een tijdje rond te hebben gevaren, zag de bemanning het schip in nood. Zij konden alle opvarenden veilig van boord halen. Sommigen waren nat en onderkoeld geraakt.

"Er stond al 30 centimeter water in het krakkemikkige bootje. Het had niet nog een uur langer moeten duren", vertelt bemanningslid Klaas-Andries Kramer aan de Stentor.

De vluchtelingen zijn overgedragen aan de kustwacht. Die heeft ze naar de haven van Duinkerken gebracht.

'Levensgevaarlijk'

Eerder deze maand haalde de Britse grensbewaking al 69 migranten van bootjes waarmee ze het Kanaal probeerden over te steken. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken waarschuwde toen dat deze oversteekpogingen levensgevaarlijk zijn.

LEES OOK: Nederlander hielp bijna 100 migranten illegaal kanaal oversteken

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau