Femke Halsema geeft paspoortloze Daniël briefje: ‘Mag niet opgepakt worden’
Femke Halsema heeft een briefje geschreven voor Daniël Buter, die mogelijk uit Nederland moet vertrekken. "Hij mag niet opgepakt worden", zegt de burgemeester van Amsterdam in Het Marathoninterview op NPO Radio 1.
De 19-jarige Daniël is geboren en getogen is in Amsterdam, maar de kans is aanwezig dat hij Nederland wordt uitgezet. "Ik heb een briefje geschreven waarin staat dat hij geen papieren heeft, maar dat hij vrij in Amsterdam moet kunnen rondlopen en dat hij niet opgepakt mag worden. Anders moet er contact met mij worden opgenomen", aldus Halsema op NPO Radio 1.
Daniël mogelijk uitgezet naar Dominicaanse Republiek
"Ik hoop dat het een verkreukeld briefje is in zijn portemonnee en dat hij het heel af en toe tevoorschijn haalt", vertelt Halsema. Daniël zou mogelijk worden uitgezet naar de Dominicaanse Republiek.
Hij kwam in de problemen toen hij een aanvraag deed bij de gemeente voor een paspoort en bleek dat hij niet de Nederlandse nationaliteit had. De gemeente deed hiervan melding bij de IND. Toen Buter niet kwam opdagen bij een afspraak met deze dienst, is hij begin november opgepakt en vastgezet.
Besluit tot verblijfsvergunning in vrijheid afwachten
Op 6 december kwam hij vrij, nadat er een nieuwe aanvraag was ingediend voor een verblijfsvergunning. Die procedure mag hij in vrijheid afwachten, het besluit valt in februari.
LEES OOK: Halsema naar Ter Apel om te praten over criminele asielzoekers