Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Twee conducteurs mishandeld, politie woest: ‘Onacceptabel’

Redactie

Twee conducteurs zijn gisteravond slachtoffer geworden van een mishandeling. Dat meldt de politie. Er zijn in de twee verschillende mishandelingszaken twee verdachten aangehouden.

De eerste mishandeling vond rond 19:30 uur plaats. Een 23-jarige vrouw uit Alkmaar bleek in de trein geen geldig vervoersbewijs bij zich te hebben en kreeg van de conducteur een bekeuring. Daar was de vrouw niet van gediend en ze gaf de conducteur bij het uitschrijven van de boete een schop in het gezicht.

Vlak daarna kreeg diezelfde conducteur ook nog meerdere klappen. Om de situatie onder controle te krijgen, werd de politie gebeld. Bij het eerstvolgende station, in Castricum, werd de verdachte vervolgens aangehouden. De conducteur deed aangifte.

LEES OOK: Conducteurs voelen zich nog steeds onveilig ondanks maatregelen

Later op de avond werd op het station van Haarlem ook een conducteur mishandeld. Hier werd een 23-jarige man uit Rozenburg voor opgepakt, nadat hij door omstanders en anders NS-medewerkers in bedwang was gehouden tot de politie arriveerde. Waarom deze man de conducteur mishandelde, is niet bekend.

'Mishandeling conducteurs niet getolereerd'

De politie reageert woest op de mishandeling van de conducteurs. "De politie vindt agressie en geweld tegen medewerkers met een publieke taak onacceptabel. Deze personen hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Agressie of geweld, in welke vorm dan ook, tegen personen met een publieke taak wordt niet getolereerd."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau