Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Vertrekkend EU-president Donald Tusk: ‘Onbeschaamd hoe politici liegen’

Redactie

Vijf jaar lang was Donald Tusk voorzitter van de Europese Raad. In een afscheidsinterview haalt hij hard uit naar sommige politici. "Het is onbeschaamd hoe politici liegen", zegt hij in gesprek met De Volkskrant.

Volgens hem lijkt de politiek steeds 'immoreler te worden'. "Kijk naar campagnes van Donald Trump en de brexiteers: hun ongekende bereidheid om te liegen, om de leugen als rechtmatig middel in te zetten om te winnen, dat is nieuw", zegt de 62 jarige Tusk, die sinds 1 december voorzitter is van de Europese Volkspartij in het Europese Parlement.

Bereidheid liegen is schaamteloos

"Leugens in de politiek waren er altijd. Vandaag is de bereidheid om te liegen echter schaamteloos en het wordt bijna gerechtvaardigd door de burgers", vervolgt Tusk. "Tien jaar geleden werd een politicus waarvoor de leugen regeerde, afgeserveerd. Nu is het gewoon."

In gesprek met De Volkskrant en enkele kranten uit andere landen zegt hij bovendien dat hij het jammer vond dat hij niet meer macht had. "Het was zeer pijnlijk voor me dat ik als EU-president meer voorzitter was van de EU-toppen dan een leider of sterke man. Het Verdrag legt vast dat de EU-president de formele maar ook ­morele taak heeft zo neutraal mogelijk te zijn."

LEES OOK: Donald Tusk: ‘Speciale plek in de hel voor Brexit-promotors zonder vertrekplan’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau