Belastingdruk multinationals is in tien jaar met een kwart gedaald
De belastingdruk voor grote bedrijven is in tien jaar tijd met een kwart gedaald. Uit onderzoek van het CBS, in opdracht van de Commissie Financiën van de Tweede Kamer, blijkt dat de belasting bijna 6 procent is afgenomen.
Uit het onderzoek blijkt dat hoe groter het bedrijf, hoe lager de belastingdruk is. Bij een vermogen van meer dan 500 miljoen betaalden bedrijven in 2017 slechts 16,2 procent winstbelasting, terwijl vermogende bedrijven van tussen de 40 en 100 miljoen vier procent meer betaalden.
Belastingontwijking
Volgens GroenLinks-Kamerlid Bart Snels duidt deze conclusie op belastingontwijking, zo zegt hij in het Financiële Dagblad. Het ministerie van Financiën vraagt om voorzichtigheid, er moeten niet te snel conclusie verbonden worden aan het rapport.
Volgens het ministerie is het belangrijk dat er eerst nader onderzocht moet worden hoe het komt dat het ene bedrijf meer belasting betaalt dan het andere. In 2021 staat er een verlaging van de vennootschapsbelasting gepland: die zal gaan van 25 naar 21,7 procent.
LEES OOK: VVD keert om: ‘Multinationals moeten gewoon dividendbelasting betalen’