Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Blokhuis maakt 1-1-3 beschikbaar voor zelfmoordpreventie: ‘Afschuwelijk dat mensen nu niks horen’

Redactie

Staatssecretaris Paul Blokhuis van Volksgezondheid gaat ervoor zorgen dat het nummer 1-1-3 voortaan bereikbaar is voor zelfmoordpreventie. Dat stelt de bewindsman in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Blokhuis reageert hiermee op twee gevallen waarbij mensen die kampten met suïcidale gedachten het nummer 1-1-3 belden om hier over te praten, maar niemand aan de telefoon kregen. Het nummer 1-1-3 bestaat namelijk niet. Het juiste nummer is 0900-0113. De twee mensen maakten later een einde aan hun leven.

In september werd bekend dat een 26-jarige vrouw uit Winschoten tevergeefs met het zelfmoordnummer had gebeld en later zichzelf van het leven beroofde. De Volkskrant schrijft vanochtend dat er eind juli een 61-jarige man uit Beverwijk hetzelfde overkwam. Ook hij belde met 1-1-3 en kreeg niemand aan de lijn. Twee dagen later pleegde hij zelfmoord.

Blokhuis: 'Moet makkelijker'

"Afschuwelijk dat ze bellen en niks horen", reageert Blokhuis in Goedemorgen Nederland. "Het is een drama voor de nabestaanden. Het is een ingewikkeld nummer, er zijn zelfs psychiaters die het niet kennen. Schijnbaar is nooit het idee opgevat om 1-1-3 als nummer te gaan gebruiken. Dat moet makkelijker. Ik zet alles op alles om het nummer 1-1-3 beschikbaar te maken."

LEES OOK: Melanie (14) werd en gepest en deed zelfmoordpoging: ‘Noemden me altijd hoer en slet’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau