Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Minister Bijleveld teleurgesteld in Trump over Syrië-besluit: ‘Overleg eerst’

Redactie

Minister Bijleveld van Defensie is teleurgesteld dat president Trump de Amerikaanse troepen uit Syrië heeft teruggetrokken zonder goed overleg met de NAVO-bondgenoten te hebben gevoerd. Dat zei de CDA-bewindsvrouw in WNL Op Zaterdag op NPO Radio 1.

Vorige week maakte Trump na een gesprek met de Turkse president Erdogan bekend zijn militairen naar huis te halen, waardoor Turkije vrij spel heeft in het gebied. Sindsdien zijn de Turken met een offensief gestart om de in hun ogen terroristische Koerden aan te pakken. Bijleveld noemt de huidige situatie daar "zorgelijk".

LEES OOK: Republikeinen keren zich tegen Trump om Syrië: ‘Dit kan een ramp betekenen’

Bijleveld verrast door Trump

Volgens de minister heeft de beslissing van Trump daarom grote effecten gehad. "De Koerden hebben met ons meegevochten en die kunnen nu een aantal dingen niet doen", doelt Bijleveld op de gezamenlijke internationale coalitie tegen Islamitische Staat. "Als je samen in een coalitie zit, moet je er samen over spreken als je je terugtrekt. Het was een verrassing voor ons dat Trump dit deed."

Bijleveld stelt dat zelfs de Amerikaanse minister van defensie verrast was door het besluit van zijn eigen president. "Als je een betrouwbare bondgenoot bent, dan praat je daar op z'n minst met elkaar over. Daar ben ik in teleurgesteld."

Geen misverstand

In een eerder stadium hadden de Amerikanen volgens Bijleveld nog aangegeven juist wel in het gebied actief te blijven. "Trump had in de verkiezingen aangekondigd dat hij weg wilde gaan. Daar bestaat geen misverstand over. Dat gingen wij verifiëren en toen zeiden de Amerikanen 'wij gaan niet'. Ja, dan moet je het eerst overleggen als je weggaat, vind ik."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau